Wigilijny brunch

Zajazd Jaś Wędrowniczek, 15.12.2015 r.

6  lat  temu  po  raz  pierwszy  odwiedziłem  Zajazd  "Jaś Wędrowniczek" i poznałem jego gospodarza Jana Szepieńca, jego uroczą małżonkę i córkę Justynę, himalaistkę świadka  tragicznej  śmierci dr. Morawskiego na Daulaghiri w Himalajach. Jednak  nie ta wyprawa zaintrygowała, a dokonania gospodarza, Janek powiedział : "jeśli się coś robi to trzeba robić dobrze". Janek opowiedział jak przed laty mając trochę pieniędzy z USA zakupił dom od emerytowanego lekarza i wówczas zrodził się pomysł  by   tu na trasie w Bieszczady, między Krosnem, a Rymanowem urządzić restaurację i hotel. To był strzał w przysłowiową "10". Z początku   nie  szło  najlepiej,  trzeba było wziąć pożyczkę i ją spłacić, ale z niewielkiego hotelu i restauracji powoli powstawał bardzo liczący się ośrodek kulturalny i turystyczny.   Nie  mogłem  uwierzyć  jak  bardzo się rozrósł w ciągu ostatnich lat, od mojego pierwszego pobytu. Dwóch zuchów,  których kiedyś jeszcze nie było świadczy, ze nie było to zbyt dawno ( 6 lat ). W tym czasie znacznie   rozbudowano główny budynek ( dwie sale  bankietowe i restauracja )  oraz przybył miniskansen z sadzawką, indiański vigvam, plac zabaw  dla   dzieci,  ścieżka ekologiczna i maleńkie Zoo czynne w lecie. Ostatnio   Janek  zakupił 3 ha ziemi. Ma nowe pomysły.

       Dla udających się w Bieszczady turystów jest to niemała atrakcja. Wielu z nich się tu zatrzymuje. Oczywiście nie tylko w/w obiekty, oraz restauracja i hotel jest  tu jedynym magnesem.  Od  lat  organizowane  są  tu spotkania  z  bardzo ciekawymi ludźmi  z całej  Polski, występy   znanych   zespołów  artystycznych,  interesujące imprezy.  W sali  restauracyjnej  znajdują   się  zdjęcia osób  czy zespołów, które tu gościły (jest i zdjęcie piszącego te słowa).

Do tradycyjnie organizowanych co roku imprez należy "Brunch wigilijny". 20 grudnia 2015 r. 150 gości mogło nie tylko posmakować potrawy z całego świata, ale również posłuchać    występu   muzyków    (kolędy)  i  opowieści  podróżnika  Władysława Grodeckiego - "Święta Bożego Narodzenia na świecie."

 

(część zajazdu)

(część zajazdu)

(goście)

("artyści")

(telewizja)