3 Biegun

I jeszcze kilka migawek ze spotkania 23 września 2015 r w Europejskim Centrum w Gdańsku. Na kilku  zdjęciach jest Marek Kamiński  i Jasiu Mela.

23 września w Gdańsku odbyło się podsumowanie dotychczasowego przebiegu projektu 3 Biegun.

...a dwa dni później Agnieszka Leśniewska, asystentka Fundacji, przesłała e-maila o następującej treści:


Drodzy goście!

 

W imieniu Fundacji Marka Kamińskiego i samego polarnika Marka Kamińskiego, bardzo serdecznie Państwu dziękujemy za spędzenie z nami tego wyjątkowego czasu podczas konferencji podsumowującej projekt 3 Biegun oraz przedstawiający plany Fundacji Marka Kamińskiego.

 

To dzięki Państwa obecności oraz wsparciu i zaangażowaniu w pielgrzymkę do Santiago de Compostela to spotkanie z Markiem Kamińskim było szczególne.

Państwa udział w konferencji pokazał nam kolejny raz jak duże są możliwości i chęci rozwijania metody Biegun i tym samym pomagania innym.

 

To dzięki Państwu niemożliwe staje się możliwe.

 

Zachęcamy do przeczytania relacji z wyprawy i zobaczenia zdjęć: Relacja z wydarzenia

 

Pozdrawiamy

 

Fundacja Marka Kamińskiego


 

Przeczytaj więcej o patronowanie jednego z dziesięciu kroków nowej "Metody Biegun" w artykule "Fundacja Marka Kamińskiego - patronat"

Przeczytaj więcej informacji o Metodzie Biegun

Marek Kamiński

Jeden z najbardziej znanych polarników świata, podróżnik, wyczynowiec! Jego osiągnięcia są tak niezwykłe i różnorodne, że trudno go zakwalifikować do jakiejkolwiek grupy obieżyświatów. Poznawał świat przemieszczając się autostopem, kajakami, na nartach, pieszo. Bywał w najdalszych zakątkach naszej planety, prawie zawsze w ekstremalnych warunkach. Największą sławę przyniosło mu zdobycie obu biegunów w jednym roku.

Wielkie wyprawy to zawsze straszliwa samotność, to okazja do przemyśleń, do zastanowienia się dokąd zmierzamy? Jedynie pielgrzym ma ściśle wyznaczony cel. Wie doskonale dokąd idzie. Ostatni wyczyn Marka - pielgrzymka z Kaliningradu do najsłynniejszego sanktuarium Europy Średniowiecznej w Santiago de Compostela jest dowodem takich poszukiwań.  Kryje się za nim pewna misja przekazania swych doświadczeń szczególnie młodym ludziom, przed którymi stoi niełatwa decyzja, którą drogę wybrać? Propozycję podróżnika  by go w tym wesprzeć przyjąłem z uznaniem! 

Materiały i zdjęcia z projektu: