18 LAT RADIA MARYJA

"Radio Maryja" ma już 18 lat. To ulubione radio Jana Pawła IIjestjedyną w Polsce i na świecie narodowo- katolicką rozgłośnią o zasięguogólnopolskim i światowym. Swój pierwszy program Radio Maryja wyemitowało 9 grudnia 1991r. z nadajnika w Bydgoszczy. Tylko ci Polacy, patrioci mogą mieć o Radio Maryja złą opinię, którzy go nie słuchają! 5. grudnia 2009r. odbyły sięw Toruniu uroczystości jubileuszowe z udziałem wielu dostojnych gości z kraju i zagranicy. Towarzyszyły im także ciekawe publikacje prasowe i programy w TV TRWAM.

Jedną z nich była audycja: "Radio Maryja- Kocham, lubię,szanuję".

O Radiu Maryja wypowiadało się kilkunastuwybitnych Polaków, autorytetów w różnych dziedzinach; profesorów, artystówróżnych specjalności; aktorów, fotografików, dziennikarzy itp. Z niekłamaną radością i ja przyjąłem propozycję udzielenia wywiadu, bo występ w gronie takich ludzi to ogromne wyróżnienie i zaszczyt ( wymienię tylko znanych mi osobiście Krakowian )

-prof. Andrzej Nowak- historyk, redaktor prawicowego krakowskiego miesięcznika "Arcana".

- Stanisław Markowski- znakomity fotografik, dokumentalista, wykładowca w Krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych.

- Światowej sławy artysta, fotografik , autor ponad 100 albuów wydanych na wszystkich kontynentach. Mistrz fotografii nastrojowej i mistycznej. Towarzysz wielu pielgrzymek Jana Pawła II.

W swym wystąpieniu podkreśliłem integrującąrolę Radia Maryję, szczególnie Polonię USA i kanadyjską, oraz niemałe zainteresowanie programami tego radia ze strony innych grup etnicznych.

Wspomnę, że przed kilku latywspólniez o. Marianem prowadziłem cykl wykładów: "Świat misji"

Oto migawki z nagrania wywiadu w mieszkaniu w Krakowie.

{cms_module module=\'album\' albums=\'18\'}