IV. Międzynarodowy Kongres. Katolicy i ekonomia. Szanse i zagrożenia

Dzięki Markowi, koledze, dziennikarzowi , przyjacielowi, wspaniałemu Polakowi i katolikowi oprowadzałem po Krakowie grupę gości O. T. Tadeusza Rydzyka , uczestników i wykładowców IV Międzynarodowego Kongresu w W. S. K. M. w Toruniu. Kraków i Wieliczkę odwiedzili m.in.

  • John Tilley z Australii - manager bankowy.
  • dr Eduardo Ortiz z Uniwersytetu w Caracaz w Wenezueli
  • prof. Jeanette V z Loazon z Uniwersytetu Św. Tomasza w Manilii - Filipiny.

Miło mi było, że choć proponowałem Markowi przewodników, którzy świetnie znają język angielski, wolał bym ja ich oprowadzał! Dlaczego? Pisze o tym w emailu, który przesłał po wycieczce:

Drogi Władziu, Niezmiernie się cieszę na nasze spotkanie, bo (choć minęło tak mało czasu od ostatniej wycieczki po Krakowie) bardzo tęsknię do rozmów z Tobą, które (mam nadzieję, że nie muszę już tego dodawać) przeogromnie sobie cenię. Jesteś naprawdę wspaniałym nauczycielem, a nie "tylko" przewodnikiem czy podróżnikiem (choć, oczywiście, to też wiele znaczy). Bardzo dużo można się od Ciebie nauczyć - wystarczy tylko słuchać. Moim marzeniem jest, żeby mój dzieciak mógł czerpać jak najwięcej z Twojej mądrości i bogatego życiowego doświadczenia i (tak jak ja), by mógł cieszyć się z daru Twojej obecności.

Z Panem Bogiem!

Marek

Oto kilka migawek z Krakowa i Wieliczki: