Siódmy rok cotygodniowych spotkań w C. K. Dworek Białoprądnicki - Pocztówki ze Świata

To już siódmy rok cotygodniowych spotkań "Pocztówki ze świata". Jak to szybko minęło?

W minionym okresie w sali teatralnej C.K. Dworek Białoprądnickim gościło wielu znakomitych wędrowców, pasjonatów wielkiej przygody, podróżników z kraju i z zagranicy. Wykładom często towarzyszyły wystawy fotograficzne i rózne imprezy kulturalne o charakterze geograficzno- historycznym i patriotycznym z udziałem znanej krakowskiej aktorki Alicji Kondraciuk i innych artystów.Pisząc te słowa niesposób nie wspomnieć o moim wielkim poprzedniku - pisarzu, aktorze i podróżniku Jerzym Krasickim, który przez siedem lat (!) w każdą środę o godzinie 17.00 kreował w Dworku niepowtarzalną atmosferę świętego miasta Indii- Benares, pełnej grozy i niepowtarzalnego piękna amazońskiej dżungli, piekła afrykańskiej pustynii i innych czarownych miejsc naszej planety.

Dziękuję, za to Jurku, dziękuję kolegom podróżnikom,dziękuję wszystkim, którzy w tej niezwyłej podróży uczestniczyliw ciągu minionych trzynastu lat.

Świat jest tak piękny, tak fascynujący, że jak mi się wydaje nasza wyprawa dookoła świata nigdy się nie skończy? Zapraszam więc na kolejny roknaszych wędrówek znakomitych moich kolegów- podróżników i ciekawych świata Krakowiam!

Ps. Od 1 marca 2010 roku spotkania "Pocztówki ze świata" odbywają się w każdę drugą i czwartą środę miesiąca. Polecam też http://www.dworek.krakow.pl/

Władysław Grodecki