Skradzione dzieciństwo

O Ojcu Lucjanie Krolikowskim franciszkaninie po raz pierwszy usłyszałem w Nowej Zelandii w kwietniu 1993r. autorze „ biografii" . A pozniej podazajac sladami „tułaczych dzieci" po Bliskim Wschodzie, Indiach , Meksyku i Afryce Wschodniej dotarłem do Tengeru w Tanzanii gdzie opiekował się polskimi sierotami. Gdy Brytyjczycy likwidowali znajdujące się tam obozy zebrał 150 dzieci i udał się do Kanady. Uratował ich przed repatriacją do komunistycznego PRL-u i zostal nazwany „największym kidnaperem XX w." Z dziecmi pracował przy ich wychowaniu do 1966 r. Pewnego dnia poprosiły Go , jako świadka i nauczyciela by napisał ich biografię!

„Skradzione dziecinstwo" to fragment naszej wspólnej historii z okresu II wojny swiatowej i pierwszych lat powojennych: deportacji, ludobojstwa, robot przymusowych i tulaczce po swiecie! Obecnie mieszka w Chicago, ale często bywa i w Polsce! Ponizej kilka migawek ze spotkania w czasie „Targów książki w Krakowie"

W kwietniu 1993 r. w najbardziej odległym kraju swiata w Nowej Zelandii po raz pierwszy słyszałem o O. L. Krolikowskim i napisanej przez Niego biografii polskich sierot wyprowadzonych z "Nieludzkiej ziemi".

25. pazdziernika 2008r. mialem okazjeG poznac na Targach książki w Nowej Hucie!

(O. Lucjan Krolikowski)

(W trakcie spotkania z O/ L. Krolikowskim)