8-dniowa wycieczka do Włoch, lipiec 2007 r.

Grodecki kilka razy do roku pilotuje wycieczkom takim jak ta...

(na zdjęciu powyżej - kopuła Bazyliki Św. Marka)

(na Placu Św. Marka w Wenecji)

(na Placu Św. Marka w Wenecji)

(w Rzymie)

(Klasztor na Monte Cassino)

(ruiny Pompeji)

(kopuła Bazyliki Św. Piotra w Rzymie)

Termin: 07 – 13.07.2007r. Ilość osób: 48

Wenecja - Florencja - Watykan - Rzym - Neapol - Pompeje
Monte Cassino - Asyż - San Marino - Padwa


1 dzień: 07.07.2007r
Godz. 5.00 wyjazd z Białej Podlaskiej ( podstawienie autokaru do uzgodnienia ). Przejazd przez Czechy i Austrie.

2 dzień:08.07.2007r
W godzinach rannych przyjazd do Wenecji. Zwiedzanie miasta: Plac i Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów, Most Rialto, Most Westchnień, przejażdżka tramwajem wodnym vaporetto po Canale Grande. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: 09.07.2007r
Po śniadaniu wyjazd do Florencji. Zwiedzanie stolicy Toskanii: Kościół Santa Croce, Katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Most Ponte Vecchio. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: 10.07.2007r

Godz. 8.00 śniadanie – wyjazd – Neapol, Caserta, Pompeje, Wezuwiusz, Caserta – znana z pałacu będącego wierna kopia Wersalu, spacer po przepięknych Ogrodach Królewskich,. Przejazd do zastygłego w lawie po erupcji Wezuwiusza w 79 r. n.e., miasto Pompeje – zwiedzanie. Spacer po Neapolu. W ciągu dnia czas wolny – do ustalenia w Casercie lub w Neapolu.

Opcjonalnie – przy krótszym czasie zwiedzania -,,zaliczenie’’ Monte Cassino.

W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


5 dzień:11.07.2007r
Po śniadaniu wyjazd do Watykanu. Udział w Audiencji Generalnej u Papieża Benedykta XVI. Po zakończeniu Audiencji chwila zadumy nad grobem Ojca Świętego w grotach Watykańskich. Następnie zwiedzanie Rzymu m.in. Bazylika Św.jana na Lateranie, Bazylika Św. Marii Maggiore, Plac Wenecki, Plac i Schody Hiszpań-skie, Fontanna di Trevi, Plac Navona, Panteon, Kapitol, Coloseum, Forum Romanum. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: 12.07.2007r
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Rzymu i Watykanu. Zwiedzanie: Bazyliki Placu Św.Piotra (Muzea Watykańskie). Następnie przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta: Bazylika Św.Franciszka, Kościół Św.Klary. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: 13.07.2007r
Po śniadaniu przejazd do San Marino - zwiedzanie i ewentualne zakupy. Wyjazd drogę powrotną, w trakcie jazdy planowany jest postój na krótkie zwiedzanie Padwy. Następnie kontynuacja drogi powrotnej. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

8 dzień: 14.04.2007r

Powrót do Białej Podlaskiej około godziny 21.00. Zakończenie imprezy

Cena zawiera:

Transport komfortowym autokarem, 5 noclegów ( 1 nocleg w okolicy Wenecji, 3 noclegi w okolicy Rzymu i 1 nocleg Riwiera Adriatycka) hotele ** pokoju 2;3;4 osobowe 5 śniadań, 5 obiadokolacji; opieka pilota – przewodnika, ubezpieczenie Signal Iduna ( NNW 7000zł, KL 10000Euro, bagaż 800zł ); bilety wstępu, przewodnik Rzym – Watykan, , bilety komunikacji miejskiej, opłaty lokalne oraz opłaty za rejs w Wenecji

 

Zgodnie z zarządzeniem włoskim z dnia 01.04.2000r – zwiedzanie Rzymu odbywa się bez autokaru

 

Hotele we Włoszech serwują tzw. Śniadania kontynentalne składające się z: pieczywa, masła, miodu, dżemu, kawy, herbaty

Obiadokolacje to 2 dania gorące + deser. Napoje dodatkowo płatne.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie