3. Festiwal Filmów Podróżniczych w Poznaniu

Jak grzyby po deszczu mnożą się różnego rodzaju festiwale, pokazy filmów podróżniczych, slajdowiska.

Kiedyś w Krakowie zrodziła się idea spotkań podróżniczych - OSOTT, później KOLOSY, a obecnie niemal do każdego większego miasta zapraszani są podróżnicy. Cóż, niemal wszyscy lubią podróżować, a przynajmniej oglądać filmy czy slaidy z najdalszych zakątków świata.

Łatwość uzyskania paszportu i zwolnienia Polaków od obowiązku posiadania wiz sprzyja wielkim wyprawom młodych Kowalskich. Gorzej jest z finansami. Nie wszyscy potrafią zdobyć odpowiednią ilość funduszy i muszą się zadowolić spotkaniem z podróżnikiem.

Już po raz trzeci AKADEMICKI KLUB PODRÓŻNICZY "HALNY" w Poznaniu zorganizował Festiwal slajdów podróżniczych. W ciągu trzech dni Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej odwiedziło trzech podróżników... I dobrze, że tylko trzech, bo każdy prelegent miał dostatecznie dużo czasu by coś powiedzieć i pokazać.

Urocza poznańska studentka Marta Brylewska "odkryła" mnie w internecie i zaprosiła na Festiwal. Najpierw odebrała mnie na Dworcu PKP, zaprowadziła do hoteliku koło Zamku, później oglądałem zabytki miasta. A wieczorem udaliśmy się do Centrum Wykładowego. Na podróżnika czekało około 200 słuchaczy. To przyjemność i duża rzadkość mówić do tak licznego grona młodych ludzi. Nic dziwnego, że prawie trzy godziny, "wędrowaliśmy" po Afryce, Ameryce Płd. i Polinezji.

Ulica w Poznaniu

Zamek w Poznaniu

Dworzec Główny w przebudowie