Krośnienskie spotkania z podróżnikami

Przed laty Bartek Machowski, Krośnianin, student Uniwersytetu Świętokrzyskiego w Kielcach zaprosił mnie do wzięcia udziału w Festiwalu Podróżników. Kilka lat później - w 2008 r. jego kolega Jacek Wnuk zorganizował w Zawadce Rymanowskiej Spotkanie Miłośników Karpat Wschodnich "Karpacka Biesiada", gdzie byłem gościem honorowym. Jacek myślał też o spotkaniu na uczelni, w której pracuje, ale decydenci nie są "miłośnikami podróży"! Od trzech lat próżnię jaka w tej dziedzinie istniała na Podkarpaciu skutecznie wypełnia Punkt Informacji Kulturalno- Turystycznej i Muzeum Rzemiosła. Co miesiąc w piwnicach IT odbywają się spotkania z podróżnikami. Prowadzi je z ogromnym wdziękiem p. Dorota, a pomaga kolega Łukasz.

Spotkania te mają bardzo dobrą renomę. Świetna reklama, znakomita organizacja i gościnność gospodarzy sprawia, że do Krosna przybywają coraz ciekawsi podróżnicy, którzy podobnie jak ja nie kryją zdumienia wspaniałą frekwencją. 24. października ponoć nie wszyscy się zmieścili! Zaskoczony byłem i tym, że w gronie ok. 100 słuchachy większość to mężczyźni w wieku ok. 35- 50 lat, podczas gdy w innych Klubach przeważają emeryci, głównie kobiety! Brawo! W gronie słuchaczy znalazł się Zbyszek, kolega ze szkoły średniej ( Technikum Geodezyjnego w Jarosławiu).

Wspomnę, że moim pobytem w Krośnie zainteresował się Robert, właściciel portalu internetowego Aktywny Odpoczynek. Polecam! Robert był pierwszą osobą, którą spotkałem w Krośnie. Najpierw zaprosił mnie na obiad, a później dostarczył do Punktu IT. w Rynku. Robert wykonał na pamiątkę piękną kulę szklaną z wyobrażeniem Kuli ziemskiej. Dziękuję!!!

Chciałbym podziękować także Jackowi, który przed dostarczeniem mnie do hotelu pokazał Krosno "by night" i Zamek w Odrzykoniu.